24/07/2024

PROGRAMUL TURULUI LIGII ZIMBRILOR LA HANDBAL MASCULIN

2 min read

DEBUT DE..COSMAR PENTRU CSM VASLUI

Vineri, 30 iunie, s-a efectuat tragerea la sorți a programului ediției 2023/2024 a Ligii Zimbrilor. Campionatul va începe pe 27 august și se va încheia pe 19 mai 2024, partidele urmând să se dispute în zilele de duminică. Iată programul turului:

Etapa 1 – 27 august

U Cluj – Steaua
CSU Suceava – CSM Bacău
Poli Timișoara – CSM Focșani
Dinamo – Minaur Baia Mare
HC Buzău – CSM București
CSM Sighișoara – CSM Constanța
Potaissa Turda – CSM Vaslui

Etapa 2 – 3 septembrie

Steaua – CSM Vaslui
CSM Constanța – Potaissa Turda
CSM București – CSM Sighișoara
Minaur Baia Mare – HC Buzău
CSM Focșani – Dinamo
CSM Bacău – Poli Timișoara
U Cluj – CSU Suceava

Etapa 3 – 10 septembrie

CSU Suceava – Steaua
Poli Timișoara – U Cluj
Dinamo – CSM Bacău
HC Buzău – CSM Focșani
CSM Sighișoara – Minaur Baia Mare
Potaissa Turda – CSM București
CSM Vaslui – CSM Constanța

Etapa 4 – 17 septembrie

Steaua – CSM Constanța
CSM București – CSM Vaslui
Minaur Baia Mare – Potaissa Turda
CSM Focșani – CSM Sighișoara
CSM Bacău – HC Buzău
U Cluj – Dinamo
CSU Suceava – Poli Timișoara

Etapa 5 – 24 septembrie

Poli Timișoara – Steaua
Dinamo – CSU Suceava
HC Buzău – U Cluj
CSM Sighișoara – CSM Bacău
Potaissa Turda – CSM Focșani
CSM Vaslui – Minaur Baia Mare
CSM Constanța – CSM București

Etapa 6 – 8 octombrie

Steaua – CSM București
Minaur Baia Mare – CSM Constanța
CSM Focșani – CSM Vaslui
CSM Bacău – Potaissa Turda
U Cluj – CSM Sighișoara
CSU Suceava – HC Buzău
Poli Timișoara – Dinamo

Etapa 7 – 15 octombrie

Dinamo – Steaua
HC Buzău – Poli Timișoara
CSM Sighișoara – CSU Suceava
Potaissa Turda – U Cluj
CSM Vaslui – CSM Bacău
CSM Constanța – CSM Focșani
CSM București – Minaur Baia Mare

Etapa 8 – 22 octombrie

Steaua – Minaur Baia Mare
CSM Focșani – CSM București
CSM Bacău – CSM Constanța
U Cluj – CSM Vaslui
CSU Suceava – Potaissa Turda
Poli Timișoara – CSM Sighișoara
Dinamo – HC Buzău

Etapa 9 – 12 noiembrie

HC Buzău – Steaua
CSM Sighișoara – Dinamo
Potaissa Turda – Poli Timișoara
CSM Vaslui – CSU Suceava
CSM Constanța – U Cluj
CSM București – CSM Bacău
Minaur Baia Mare – CSM Focșani

Etapa 10 – 19 noiembrie

Steaua – CSM Focșani
CSM Bacău – Minaur Baia Mare
U Cluj – CSM București
CSU Suceava – CSM Constanța
Poli Timișoara – CSM Vaslui
Dinamo – Potaissa Turda
HC Buzău – CSM Sighișoara

Etapa 11 – 26 noiembrie

CSM Sighișoara – Steaua
Potaissa Turda – HC Buzău
CSM Vaslui – Dinamo
CSM Constanța – Poli Timișoara
CSM București – CSU Suceava
Minaur Baia Mare – U Cluj
CSM Focșani – CSM Bacău

Etapa 12 – 3 decembrie

Steaua – CSM Bacău
U Cluj – CSM Focșani
CSU Suceava – Minaur Baia Mare
Poli Timișoara – CSM București
Dinamo – CSM Constanța
HC Buzău – CSM Vaslui
CSM Sighișoara – Potaissa Turda

Etapa 13 – 10 decembrie

Potaissa Turda – Steaua
CSM Vaslui – CSM Sighișoara
CSM Constanța – HC Buzău
CSM București – Dinamo
Minaur Baia Mare – Poli Timișoara
CSM Focșani – CSU Suceava
CSM Bacău – U Cluj

Dorelian David

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.