HANDBAL MASCULIN, LIGA ZIMBRILOR

1 min read

ESEC LA LIMITA LA DEBUT

CSM VASLUI – STEAUA 31-32 (14-13)

In prima etapa a Ligii Zimbrilor la handbal masculin CSM Vaslui a primit replica celor de la Steaua. Dupa un meci in care au jucat bine si foarte bine circa 15 minute (ultimele cinci din prima si primele zece minute din cea de a doua) vasluienii au cedat la limita cu scorul de 32-31 (13-14). Elevii pregatiti de Bogdan Pralea si Sebastian Hagiu a u fost condusi mai tot timpul in primul mitan si doar in ultimele cinci minute au revenit puternic, intrand la vestiare cu avantaj minim: 14-13. In primele minute din repriza secunda vasluienii au jucat bine alte zece minute, timp in care au avut si trei goluri avantaj (16-13, 17-14, 18-15, 19-16). De prin minutul 40 si pana la final amfitrionii nu au mai jucat mare lucru, astfel ca la final s-au vazut invinsi la limita. Pentru gazde au inscris Chiratcu 8 goluri, Paunica 5, Amihaesi si Carali cate 4, Acatrinei 3, Soare, Cumpanici si Kobzii cate 2 si Carchea 1. Etapa viitoare CSM Vaslui va intalni nou promovata CSM Oradea, pe terenul acesteia. Adversarii au cedat destul de greu in prima runda, 26-29, la Bucuresti, in fata celor de la CSM.