Handbal masculin, Liga Zimbrilor

1 min read

Poli Timisoara-CSM Vaslui 30-29 (20-16)

Au pierdut in ultimul minut!

Runda cu numarul 24 a Ligii Zimbrilor la handbal masculin a programat intalnire Poli Timisoara-CSM Vaslui. Dupa cele 60 de minute scorul a fost favorabil gazdelor, care s-au impus cu scorul de 30-29 (20-16). Vasluienii au evoluat foarte slab in prima repriza, au avut 20 de minute de vis in cea de a doua, insa in ultimele zece minute au mai inscris doar trei goluri si au cedat la limita in fata formatiei situata pe antepenultimul loc. De remarcat ca spre final vasluienii aveau un gol avantaj si atacul dar au ratat, in final nereusind sa obtina nici macar un rezultat de egalitate. Golurile oaspetilor au fost inscrise de Popa 5, Acatrinei, Soare, Chiratcu si Vancea cate 4, Amihaesi si Cumpanici cate 3 si Krivokapic 2. Dupa acest esec elevii lui Gabriel Armanu ocupa locul 9, cu 28 de puncte si este foarte posibil sa termine pe acest loc. Daca invingeau la Timisoara vasluienii ar fi putut incheia chiar pe locul 7. Runda viitoare, penultima, gruparea din municipiul resedinta de judet va evolua, pe teren propriu, in compania celor de la CSM Bucuresti. meciul va avea loc miercuri, 11 mai.