Tue. Nov 30th, 2021

Egal cat un esec, la Iasi

1 min read

Poli Iasi-CSM 2 Vaslui 33-33 (14-18)

In aceasta seara a avut loc, la Iasi, meciul de handbal masculin dintre Politehnica din localitate si CSM 2 Vaslui din cadrul Diviziei A de handbal masculin. Dupa un meci dominat cea mai mare parte din el de vasluieni a fost, in final, 33-33, dupa ce la pauza oaspetii conduceau cu patru goluri: 18-14. Ultimele minute ale intalnirii au apartinut gazdelor, care au smuls astfel un egal nesperat la un moment dat. Pentru vasluieni au inscris Chiratcu 8, Popa, Cumpanici, Dragon si Husanu cate 5, Ciurescu si Ionescu cate 2 si Patrunsu 1. In urma acestui rezultat elevii pregatiti de Bogdan Pralea se situeaza pe locul 4, cu 16 puncte. Runda viitoare, programata sambata, 27 noiembrie, vasluienii vor evolua, acasa, in compania celor de la CSU Suceava. Va fi un adevarat derby pentru locul 3, adversarii de sambata ocupand aceasta pozitie, cu 18 puncte. In tur, in nordul Moldovei, a fost inregistrat un succes al vasluienilor, care au castigat cu 35-30.