Mon. Dec 6th, 2021

Victorie pentru Husana, remiza pretioasa Sporting Juniorul

1 min read

O noua runda, cea cu numarul 11, a avut loc in Liga a 3-a la fotbal. Reprezentantele judetului Vaslui, Husana Husi si respectiv Sporting Juniorul Vaslui, au avut de sustinut intalniri dificile in fata unor formatii valoaroase ale seriei 1. Husana Husi, care nu mai castigase de trei etape, a intalnit, pe propriul teren, Ceahlaul Piatra Neamt. A fost in final 1-0 (0-0) pentru gazde, prin golul reusit de Tenu, in minutul 35. Sporting Juniorul Vaslui, grupare pregatita de Costel Ilie, a evoluat la Falticeni, cu Somuz. Dupa 90 de minute scorul a fost egal, 1-1 (0-0), reusita oaspetilor apartinand lui Grigoras, care a punctat in minutul 75. Dupa 11 etape Husana se situeaza pe locul 6, cu 15 puncte, in timp ce Sporting Juniorul Vaslui se afla pe locul 7, cu 13 puncte. Runda viitoare, programata sambata, 13 noiembrie, dela orele 14.00, vasluienii vor evolua, acasa, impotriva Stiintei Miroslava iar Husana Husi se va confrunta, in deplasare, cu Dante Botosani, lidera detasata a seriei 1.