Mon. Dec 6th, 2021

Puncte mari irosite de huseni pe teren propriu

1 min read

In aceasta dupa amiaza au avut loc meciurile de fotbal din cadrul Ligii a 3-a, seria 1. Pe stadionul Municipal din Husi s-au confruntat Husana din localitate si Stiinta Miroslava. Asa dupa cum de altfel aminteam oaspetii alcatuiesc o formatie valoroasa, robusta, greu de invins, desi in aceasta editie de campionat a avut evolutii contradictorii. Gazdele nu au reusit sa se impuna astfel ca la final a fost 1-1 (0-0). Golurile s-au inscris cu doua minute inainte de pauza (oaspetii) si dupa alte doua minute de la reluare (husenii). Au punctat Viorica, pentru gazde, respectiv Ciaun, pentru formatia vizitatoare. In municipiul resedinta de judet s-au confruntat Sporting Juniorul Vaslui si CSM Pascani. Gazdele au reusit sa obtina primul succes din campionat pe propriul teren, dupa ce au repurtat victoria cu scorul de 2-0. Golurile au fost reusite in mitanul secund (minutele 65 si 77). Dupa disputatrea a noua etape (s-a incheiat turul) Husana Husi se afla pe locul 6, cu 12 puncte, in timp ce Sporting Juniorul Vaslui se situeaza pe locul 8, cu 9 puncte. Runda viitoare, a 10-a, prima a returului, va avea loc sambata, 30 octombrie, incepand cu orele 15.00. Vasluienii vor intalni Bucovina Radauti, in timp ce Husana Husi va juca in compania celor de la Foresta Suceava. Ambele formatii din judet vor juca pe teren propriu.