Fri. Sep 24th, 2021

Husana Husi-Stiinta Miroslava 2-1, in Cupa Romaniei

1 min read

Pe stadionul Municipal din Husi a avut loc partida de fotbal din turul 3 al Cupei Romaniei la fotbal dintre Husana din localitate si Stiinta Miroslava. La finele celor 90 de minute regulamentare de joc scorul a fost 2-1 in favoarea husenilor. Oaspetii au inscris primii, prin Irinel Popescu, in minutul 32. In minutul 87 Eduard Sandu a egalat, din penalty, pentru ca in minutele de prelungire (90+2) acelasi Eduard Sandu sa inscrie si sa aduca astfel o calificare muncita dar nesperata in turul urmator al competitiei. Iata ca si in acest an elevii pregatiti de Florin Croitoru intrec pe Stiinta Miroslava si tot cu 2-1, obtinand accesul in faza urmatoare a competitiei.