Victorie mare cu Steaua!

1 min read

Repriza secunda de senzatie!!

CSM Vaslui – Steaua 29-24 (13-13)

Sala Rapid din Bucuresti a gazduit in aceasta seara meciul dintre CSM Vaslui si Steaua, din cadrul Ligii Zimbrilor la handbal masculin. Intalnirea a luat sfarsiut cu scorul de 29-24 in favoarea vasluienilor, dupa ce la pauza tabela arata un rezultat de egalitate: 13-13. Asadar, repriza secunda de senzatie pentru elevii pregatiti de Alin Bondar, care au condus si la 7goluri diferenta!!! De remarcat faptul ca Steaua a inscris primul sau gol din mitanul secund abia in minutul 10 (40 al partidei!). Golurile vasluienilor au fost inscrise de Karamyshev 7, Acatrinei si Carchea cate 6, Kasatkin 4, Popa 2, Amihaesi, Carali, Dragon si Vancea cate 1. Dupa acest foarte frumos succes ne situam pe locul 10, cu 19 puncte. Runda urmatoare vasluienii se vor confrunta cu CSM Fagaras. Dupa programarea Federatiei Romane de Handbal jocul ar trebui sa aibe loc peste mai bine de o luna, marti, 6 aprilie. Luna viitoare nationala masculina se va pregati si va sustine doua partide internationale oficiale cu nationala statului Kosovo, in preliminariile pentru Campionatul European de anul viitor.