Mon. Apr 19th, 2021

Esec pentru Sporting Juniorul Vaslui

1 min read

Sporting Juniorul Vaslui si Otelul Galati s-au intalnit intr-o partida amicala de verificare. Desi au condus inca din minutul 3, prin golul reusit de Cracea, din penalty, vasluienii s-au vazut intrecuti in cele din urma cu 3-1. Experienta dar si valoarea adversarului, aflat pe locul 1 in seria a 2-a a Ligii a 3-a, au facut ca dupa cele 90 de minute de joc elevii lui Adi Racovita sa se recunoasca invinsi. Vasluienii nu au evoluat rau, insa au trebuit sa se incline in fata unui adversar cu certitudine mai bun. Pana la reluarea campionatului, programata pentru sambata, 13 martie, jucatorii ”galben-verzi” vor mai sustine alte cateva partide amicale de verificare.