Tue. Mar 9th, 2021

Succes pentru Sporting Juniorul Vaslui

1 min read

Florin Burghele a marcat prima dublă pentru Sporting Juniorul Vaslui, în amicalul cu Sporting Liești, scor 3-2 (3-1).
Introdus încă din startul partidei, atacantul revenit de la Universitatea Cluj s-a facut remarcat imediat. Acesta a deschis scorul după numai șapte minute. Tot el a fost cel care a stabilit scorul pauzei, 3-1, în minutul 40. Golul doi al vasluienilor a fost marcat de Mihai Andrei, în minutul 38. Partida s-a disputat la Liești, iar în urmă cu trei zile, cele două echipe au remizat, scor 1-1, pe stadionul Siderurgistul din Galați. Reamintim, Sporting Juniorul a mai disputat un amical, la Roman, impotriva celor de la CSM Bacău, câștigat cu categoricul scor de 8-1. Următorul meci amical de verificare a fost programat pentru miercuri, 17 februarie, la Roman, împotriva celor de la Foresta Suceava, colega de serie a vasluienilor.