19/04/2024

CSM Vaslui – CSU Suceava 27-27 (12-14)

1 min read

Au pierdut doua puncte foarte mari

La Sfantu Gheorghe a avut loc meciul CSM Vaslui – CSU Suceava din cadrul etapei cu numarul 6 a Ligii Zimbrilor la handbal masculin. In prima repriza elevii lui Alin Bondar au avut din nou oscilatii in joc, ei fiind mereu condusi cu 2, 3 si chiar 4 goluri. La evolutia destul de modesta a vasluienilor s-au adaugat si cateva decizii de arbitraj potrivnice, cum ar fi cele 4 eliminari de cate 2 minute, unele mai putin justificate. Mitanul secund a fost cu totul altul. Vasluienii au venit montati de la vestiare si au avut 20 de minute de exceptie, timp in care au ajuns sa conduca si la 5 goluri diferenta! Dar ultimele 10 minute au fost, din nou, jalnice! Ei au mai reusit sa inscrie doar un gol, in ultimul minut si acela din aruncare de la 7 metri! Iar cand mai erau doar 3 secunde a venit golul prin care au pierdut doua puncte cat se poate de mari! Din randurile vasluienilor s-a remrat, din nou, acatrinei, autor a 11 goluri! Din pacate acelasi jucator a ratat o arunare de la 7 metri, in minutul 56, cand vasluienii conduceau cu 26-24. Daca inscria, trupa vasluiana ar fi castigat. Celelalte goluri ale trupei antrenata de Alin Bondar au fost inscrise de Karamyshev 6, Popa 4, Amihaesi si Petrea, cate 2, Carali si Vancea, cate 1. In urma acestui rezultat CSM Vaslui a acumulat 4 puncte si ocupa locul 10. Maine, in etapa cu numarul 7 CSM Vaslui se va confrunta cu Potaissa Turda, intr-un meci mai mult decat dificil.