Tue. Oct 20th, 2020

Husana Husi merge mai departe in Cupa Romaniei la fotbal

1 min read

Stadionul Municipal din Husi a gazduit in aceasta dupa amiaza intalnirea dintre localnica Husana si Sporting Liesti, partida din cadrul unui nou tur al Cupei Romaniei la fotbal. Dupa o partida echilibrata, aprig disputata, gazdele au terminat invingatoare cu scorul de 2-1 (1-1). Golurile au fost inscrise de Agbleta si Viorica, pentru huseni respectiv Stan. De remarcat faptul ca oaspetii au deschis scorul inca din minutul 12. Golul victoriei a fost inscris in minutul 78, pentru ca dupa mai putin de doua minute husenii sa ramana cu un jucator mai putin. Elevii pregatiti de Florin Croitoru au rezistat eroic ultimele 13-14 minute si au reusit sa termine invingatori, succes ce le da dreptul sa evolueze in faza urmatoare a competitiei.