Un nou esec pe teren propriu!

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni, oameni făcând sport şi teren de baschet

CSM Vaslui – Dobrogea Sud Constanta 19-22 (11-12)

O noua etapa, o noua infrangere pentru baietii lui Bibirig1 In runda cu numarul 19 a Ligii Zimbrilor la handbal masculin vasluienii au cedat, acasa, cu scorul de 19-22 (11-12) in fata constantenilor de la Dobrogea Sud. Asadar, doar 19 reusite in 60 de minute, cand alte grupari inscriu mai multe goluri in mai putin de 40 de minute! Asa cum intuiam, din pacate, oaspetii au reusit sa se revanseze dupa esecul din tur, de la Constanta, cand gazdele de acum au reusit sa se impuna cu scorul de 26-25! De aceasta data insa lucrurile au stat complet diferit. Si cum sa fie altfel, daca in mitanul secund elevii pregatiti de Leonard Bibirig nu au inscris timp de 10 minute, perioada in care au ratat nu mai putin de 7 (sapte) atacuri si au primit sase goluri! Altfel spus, vasluienii s-au cam batut singuri. Pentru ca nici in aceasta seara dobrogenii nu au stralucit iar o alta formatie in locul celei a Vasluiului ii batea la pas!! Golurile gazdelor au fost inscrise de Acatrinei si Carali cate 5, Cumpanici 4, Karamyshev 2, Petrea, Cîrchea si Amihaesi cate 1. Partida a fost condusa de cuplul Fînață-Hendrea. Dupa acest joc vasluienii se situeaza pe locul 10, cu 21 de puncte. Runda viitoare acestia vor evolua la Timisoara, in compania Politehnicii. Meciul va avea loc joi, 27 februarie, incepand cu orele 17.00.