CSM Fagaras – CSM Vaslui 31-25 (15-12)

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni, oameni făcând sport, teren de baschet şi stadion

Evolutie penibila, rezultat pe masura!

Este strigator la cer ce se intmpla cu CSM Vaslui!! Un nou meci acelasi scenariu sumbru! Inceput perfect (0-2, 1-3, 2-4) si final de prima repriza ”in genunchi”, astfel ca la pauza scorul era 15-12 pentru gazdele din Fagaras!! Speram ca in mitanul secund lucrurile sa ia o alta turnura, favorabila vasluienilor. Nu a fost deloc asa. Dimpotriva. Atacuri haotice ratate cu seninatate, aparare sub orice critica si, in final, un esec pe cat de jenant pe atat de nelinistitor in perspectiva partidelor care vor urma! Daca te bate Fagarasul, una dintre cele mai slabe echipe din campionat ce faci cu altele gen Turda, Steaua sau Constanta, ca sa dam doar cateva exemple? Acatrinei, altadata ”mana forte” a echipei, a deschis scorul la Fagaras si apoi nu a mai inscris nici un gol!! Si exemplele ar putea continua! Golurile trupei pregatita de Leonard Bibirig au fost reusite de Carchea 7, Amihaesi 5, Voinea si Carali cate 3, Karamyshev, Polocoser si khadkevich cate 2 si Acatrinei 1. Intalnirea de la Fagaras a fost condusa de cuplul Cruceru (Turnu Severin) – Eremia (Targu Jiu). In urma acestui nou insucces, al saselea consecutiv (!!!), CSM Vaslui se mentine pe locul 12, cu 15 puncte. Runda viitoare programeaza, duminica, 2 Ianuarie, jocul CSM Vaslui – CSM Focsani. Meciul se va disputa incepand cu orele 18.00.