Joc slab, rezultat pe masura

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: 7 persoane, oameni făcând sport şi teren de baschet

CSM Focsani – CSM Vaslui 35-27

Sala Sporturilor din Focsani a gazduit partida CSM Focsani – CSM Vaslui din cadrul 16-imilor Cupei Romaniei la handbal masculin. Dupa un joc dominat ”da capo al fine” de focsaneni, acestia s-au impus la un scor categoric: 35-27 (17-14). Daca in prima repriza au mai jucat cate ceva, dupa reluare vasluienii au fost de nerecunoscut, primind gol dupa gol si ratand din situatii rarisime. Ei au ajuns sa fie condusi cu 7, 8 si chiar 9 goluri. Jucatori precum Carali, Voinea, Dragon, Carchea sau fratii Farcas nu au fost in stare sa inscrie din situatii clare de gol. Nici un moment nu s-a pus problema invingatoarei. Daca in campionat au cedat la 4 goluri si au condus circa 40 de minute, acum elevii lui Leonard Bibirig au fost total de nerecunoscut. S-au miscat mai bine Karamyshev (autor a 7 goluri), Petrea (6), Amihaesi (5) si Acatrinei (4). Totusi ultimul a ratat nu mai putin de 3 aruncari de la 7 metri!! Daca nu le-ar fi ratat, poate altul era scorul final. Celelalte goluri ale vasluienilor au fost realizate de Razvan Farcas, Carali, Voinea, Dragon si Carchea, toti cate unul. Daca anul trecut vasluienii au avut noroc la tragerea la sorti si au ajuns pana in sferturi, de aceasta data au fost ghinionisti si au fost eliminati inca din 16-imi. Lor le mai ramane acum campionatul, marti, 5 noiembrie urmand sa intalneasca pe Politehnica Timisoara, in propria sala. Un joc dificil dar pe care il pot castiga, insa nu dupa cum au evoluat la Focsani.

Dorelian David

Este posibil ca imaginea să conţină: 21 de persoane, persoane zâmbind, oameni făcând sport şi teren de baschet