Mon. Apr 6th, 2020

Mare sarbatoare la Falciu

2 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: plantă, casă, copac, cer şi în aer liber

Mare sarbatoare, mare la Liceul Tehnologic ”Dimitrie Cantemir” din Falciu. Timp de doua zile, joi, 24 si vineri, 25 octombrie s-au desfasurat zilele liceului mai sus mentionat din aceasta comuna a judetului Vaslui. Cu aceasta ocazie au avut loc concursuri la diferite obiecte de invatamant, programe artistice sustinute de elevi din cadrul liceului dar si diverse intreceri sportive. Sufletul tuturor acestor activitati desfasurate in cadrul institutiei de invatamant din Falciu a fost directorul Dorel Chelaru. Un om dedicat trup si suflet scolii si copiilor, acesta este un ”neastamparat”. La baza profesor de sport, cadrul didactic nu sta o clipa locului, cautand permanent binele elevilor si al cadrelor didactice care compun liceul din Falciu. ”Ma bucur ca am organizat cele doua zile de sarbatoare la liceul nostru. Au fost doua zile pline si am speranta ca au fost pe placul tuturor celor care au participat la activitatile desfasurate de noi. Patronul spiritual al liceului este, evident, Dimitrie Cantemir, un mare om de istorie si cultura si cu aceasta ocazie i-am si comemorat trecerea prin viata si faptul ca a petrecut ani buni prin acest colt de tara”, ne-a declarat directorul Dorel Chelaru. Prezent la unele activitati a fost si Neculai Moraru, primaul comunei Falciu. ”Ma bucura faptul ca cei care compun Consiliul de Administratie al liceului din comuna noastra au luat hotararea sa organizeze zilele liceului. Ma bucura si faptul ca cele doua zile au fost pline de activitati, care, cu siguranta, au fost pe placul tuturor celor care au fost prezenti la manifestarile organizate”, a transmis primarul Neculai Moraru.

Dorelian David

Este posibil ca imaginea să conţină: 1 persoană
Este posibil ca imaginea să conţină: casă, cer, copac, iarbă şi în aer liber

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes and modify by Boghiu Marius.