Thu. Sep 24th, 2020

Arbitrii – CSM Vaslui 25-21!!

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: 1 persoană, joacă un sport şi teren de baschet

Am folosit un mod plastic de a prezenta scorul acestui meci de la Focsani. Oamenii pusi sa imparta dreptatea la meciul de pe Milcov (Gurbina-Stanciu, din Resita) si-au batut pur si simplu joc de munca vasluienilor. Cand au vazut ca se ingroasa gluma, in repriza secunda (vasluienii conduceau cu trei goluri, 13-16!) au inceput sa dea afara pe capete jucatorii oaspeti! Nu mai putin de 6 (sase) eliminari in mai putin de 20 de minute au facut ca balanta sa se incline definitiv in favoarea gazdelor (gazdele au avut doar un eliminat). Nu afirmam ca absolut toate eliminarile au fost nejustificate, nicidecum, dar macar doua-trei au fost date tocmai pentru ca focsanenii sa revina in joc!! Si au revenit, nici nu se putea altfel, astfel ca dupa 60 de minute de joc vasluienii au pierdut confruntarea cu scorul de 25-21. Golurile formatiei pregatita de Leonard Bibirig au fost inscrise de Carali 7, Amihaesi si Karamyshev, cate 4, Cîrchea si Khadkevich, cate 2, Petrea si Polocoser, cate 1. Dupa aceasta etapa formatia noastra ocupa locul 8, cu 3 puncte. Runda viitoare, programata duminica, 22 septembrie, vasluienii vor juca la Buzau, cu Handbal Club din localitate.

Este posibil ca imaginea să conţină: 17 persoane, persoane zâmbind, oameni făcând sport şi teren de baschet
Este posibil ca imaginea să conţină: 2 persoane, oameni făcând sport şi teren de baschet
Este posibil ca imaginea să conţină: 2 persoane