Mon. Sep 21st, 2020

Egal in meciul amical de la Bacau

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: 3 persoane, oameni făcând sport şi teren de baschet

In Sala ”Orizont” din Bacau a avut loc jocul amical de handbal masculin dintre CSM din localitate si CSM Vaslui. Partida a luat sfarsit cu un scor egal, 24-24, dupa ce la pauza handbalistii vasluieni conduceau cu scorul de 15-13. A fost o partida echilibrata, ambele formatii trecand, pe rand, la conducere. Trupa vasluiana, pregatita de Leonard Bibirig, a evoluat cu mult mai bine fata de primul amical al verii, in care a cedat, pe teren propriu, scor 29-34, in fata formatiei CSM Focsani. ”A fost un meci bun. Sunt desul de multumit de evolutia baietilor din aceasta faza a pregatirilor. Sper sa ne pregatim cat mai intens si sa evoluam din ce in ce mai bine in partidele de verificare care vor urma iar debutul sezonului sa ne gaseasca apti de jocuri cat mai bune”, a spus Leonard Bibirig la finele disputei de la Bacau. Cele doua conduceri tehnice au hotarat sa mai dispute o repriza suplimenara, castigata de gazde cu scorul de 11-10. Pentru vasluieni vor urma doua saptamani de antrenamente in localitate, pentru ca in zilele de10 si 11 august sa dispute doua partide amicale in compania formatiei CSU Suceava.
Dorelian David

Este posibil ca imaginea să conţină: unul sau mai mulţi oameni, oameni făcând sport şi teren de baschet