Fri. Dec 4th, 2020

Una ”calda”, alta ”rece”

1 min read

La Ramnicu Valcea si Brasov au continuat intrecerile de handbal din cadrul turneelor finale ale junioarelor si juniorilor 4. In ambele sunt prezente si echipe de la Liceul cu Program Sportiv din Vaslui. in competitia fetelor echipa antrenata de prof. Sorin Onofrei a ratat de putin calificarea in sferturile de finala. Cu o victorie (23-18 cu Targu Secuiesc), un egal (20-20 cu CSS Petrosani) si un esec (21-25 cu CSM Bucuresti) vasluiencele au incheiat pe locul 3, cu 3 puncte. Unele greseli de arbitraj dar mi ales ratarile din ultimul meci (cel cu CSS Petrosani) au fost motivele pentru care vasluiencele au irosit sansa de a merge mai departe. Calificate sunt CSS Petrosani si CSM Bucuresti. Daca fetele nu au obtinut calificarea, nu acelasi lucru se poate spune despre baieti. Formatia pregatita de prof. Sebastian Hagiu si prof. Liviu Gheorghiu au incheiat meciurile din grupa cu succese pe linie: 16-14 (5-6) cu Szeike Odorheiu Secuiesc, 27-22 (12-12) cu CSS Ploiesti si 17-14 (7-6) cu Scoala Generala nr. 7 Timisoara. Ei disputa in cursul acestei dupa amiezi meciul cu Sporting Ghimbav, din cadrul sferturilor de finala ale competitiei. Rezultatul final vi-l vom comunica imediat dupa incheierea partidei. In cazul unei victorii, vasluienii vor disputa in cursul zilei de maine partida din semifinale, fiind astfel la un pas de cucerirea unei medalii.