Un meci cat o pomovare!

1 min read
Este posibil ca imaginea să conţină: text

Vasluiul sau Husiul, aceasta-i intrebarea?

Stadionul ”Municipal” din Vaslui va gazdui maine, incepand cu orele 11.00, intalnirea dintre Clubul Sportiv Municipal din localitate si Husana Husi. Meciul reprezinta returul finalei Ligii a 4-a vaslui la fotbal. Reamintim, duminica trecuta gazdele de atunci s-au impus oarecum surprinzator, cu scorul de 1-0, in urrna unui gol inscris in minutul 83. Spunem oarecum surprinzator deoarece formatia din ”orasul dintre vii” a evoluat circa 40 de minute cu un om mai putin. Trupa pregatita de Cristi Ungureanu a ratat cel putin patru ocazii de gol, la doua dintre ele mingea lovind barele!! Vasluienii trebuie sa castige la cel putin doua goluri diferenta, pentru a putea deveni campioni ai judetului. Intrarea la meci va fi libera. Reamintim si faptul ca invingatoarea dublei manse va reprezenta judetul Vaslui la barajul pentru promovarea in Liga a 3-a. Succes CSM Vaslui!