Thu. Sep 24th, 2020

Semifinale play-off Liga 4 Vaslui (tur)

1 min read

Liga 4 Vaslui a programat meciurile tur din semifinalele play-off. La Ivanesti au evoluat Racova Puscasi si Husana Husi. La capatul celor 90 de minute regulamentare de joc prima echipa a reusit sa se impuna la limita, intr-un meci in care s-au inscris nu mai putin de 7 goluri: 4-3, dupa ce la pauza elevii lui Nicolau conduceau cu scorul de 2-1. La Munteni de Sus s-au confruntat Flacara si CSM Vaslui. Oaspetii, pregatiti de Cristian Ungureanu, au reusit sa castige cu 2-1. Scorul a fost deschis de gazde, in minutul 25, prin Tartarau, pentru ca oaspetii sa egaleze sase minute mai tarziu, Vladut Mocanu punctand din penalty. Golul victoriei vasluienilor a fost reusit de Bogdan Botezatu, care a marcat direct din corner. Partidele retur vor avea loc miercuri, 29 mai.

Este posibil ca imaginea să conţină: 1 persoană, joacă un sport, iarbă şi în aer liber
Este posibil ca imaginea să conţină: 4 persoane, oameni făcând sport, iarbă şi în aer liber